Ankara Yazı Veda Mektubu izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 2,955 Görüntülenme

Ankara Yazı Veda Mektubu izle

Ankara Yazı Veda Mektubu 1080p izle, full hd izle, tek parça izle, Ankara Yazı Veda Mektubu, TRT’nin desteklediği projeler kapsamında beyaz perdeye aktarılan filmlerden bir tanesidir. Başrollerini Gürkan Uygun ve İpek Tuzcuoğlu’nun paylaştığı Ankara Yazı Veda Mektubu, 6 Mayıs 2016 tarihinde seyircilerle buluştu.
Filmin yönetmenliğini Kemal Uzun üstlenirken oyuncu kadrosunda ise Münir Can Cindoruk, Gürkan Uygun, Burçin Abdullah, İpek Tuzcuoğlu, Tuncer Salman, Sefa Zengin ve Ümit Acar yer alırken filmin yapımcılığını da Galip Güner ile Elin Ece Alp’e verilmiştir. Filmin konusu genel olarak 12 Eylül Darbesi dönemini anlatırken, Mustafa Pehlivanoğlu’nun idam edilme sürece beyaz perdeye taşınmıştır. Filmin çekimleri ise Adana, Kozan’da tamamlanmıştır.
Türkiye’de yapılan askeri darbe sonucu, ülke sıkıyönetimle yönetilmeye başlamıştır. Ankara’da genellikle solcuların toplanıp, görüştüğü bir kahvehane, tam tarih ile 10 Ağustos 1978 günü bilinmeyen kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla taranır. Bu olaya daha sonra Balgat Katliamı ismi verilecektir. Olay yaşandıktan sonra polis bölgeye intikal ederek bu işle bağlantılı olduğunu düşündüğü pek çok ülkücü genci gözaltına alarak, hapishaneye gönderir. Bu ülkücüler arasında 20’li yaşlarının başında olan gencecik Mustafa Pehlivanoğlu ’da yer almaktadır. Mustafa’nın gözaltına alınması ve hapishaneye atılmasıyla ailesi büyük bir hukuk mücadelesi vermeye hazırlanır.
Mustafa’nın bu işle hiçbir alakası bulunmamasına rağmen karakolda suçu üzerine alması için pek çok eziyet uygulanır. Mustafa ise işlemediği bir suçu üzerine almak istemeyerek, askerlere direnmeye başlar. Fakat askerler Mustafa’yı ailesi ve nişanlısını öldürmekle tehdit ederler. Mustafa suçu üzerine alarak, idam ettirilir.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

1xbet

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Ankara Yazi Veda Mektubu

  Yayın Tarihi:

  06 Mayıs 2016

  Senaryo:

  Deniz Aydenk

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-5GPQELQMFH');