Bulut Atlası Cloud Atlas izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 1 Yorum 3,185 Görüntülenme

Bulut Atlası Cloud Atlas izle

Bulut Atlası Cloud Atlas izle 2012 Netflix sinema filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

"Bulut Atlası" (Cloud Atlas), 2012 yapımı bir bilim kurgu filmi ve aynı adı taşıyan David Mitchell romanından uyarlanmıştır. Film, yönetmenler Tom Tykwer, Lana Wachowski ve Lilly Wachowski tarafından yönetilmiştir. "Bulut Atlası," karmaşık bir anlatı yapısına sahip olan ve altı farklı hikayeyi iç içe geçiren bir epik, bilim kurgu serüvenidir.

Filmin hikayesi, altı farklı hikayenin bir araya getirilmesiyle oluşur ve bu hikayeler farklı dönemlerde ve farklı coğrafyalarda geçer. Ancak bu altı hikaye, zamansal bir döngü içinde birbirine bağlıdır ve karakterlerin kaderleri birbirleriyle ilişkilidir.

Pasifik Yükselişi - 1849: Bu hikaye, Pasifik Okyanusu'nda bir yolculuğa çıkan genç noter Adam Ewing'in günlüğünü tuttuğu bir dönemi anlatır. Ewing, gemi doktoru Henry Goose'un yardımıyla hastalanan köle Autua'yı koruma çabalarına katılır. Bu hikaye, köleliğin ve insan haklarının karmaşıklığını ele alır.

Yüzyılın Dokusu - 1936: Bu hikaye, genç besteci Robert Frobisher'ın Belçika'daki ünlü besteci Vyvyan Ayrs'ın yanında çalıştığı bir dönemi anlatır. Frobisher, Ayrs'ın müziği hakkında çalışırken, kişisel mücadeleleri ve duygusal karmaşıklığıyla yüzleşir.

Denizlerin Sessizliği - 1973: Bu hikaye, gazeteci Luisa Rey'in bir nükleer santralin tehlikeli sırlarını ortaya çıkarmaya çalıştığı bir gerilim hikayesini konu alır. Rey, büyük enerji şirketleri tarafından tehdit edilirken, bir öğrenci olan Rufus Sixsmith'in yardımını alır.

Yüce Kader - 2012: Bu hikaye, yaşlı yayıncı Timothy Cavendish'in kendisini kitap dolu bir hapishanede bulduğu bir komedi hikayesini anlatır. Cavendish, hapishaneden kaçmaya çalışırken komik ve absürd olaylarla karşılaşır.

Soyluların Aydınlığı - 2144: Bu hikaye, Sonmi-451 adlı bir garson kızın, Neo-Seoul adlı totaliter bir toplumda aydınlanmayı ve özgürlüğü arayışını konu alır. Sonmi, gerçeklerin peşine düşer ve sistemin zulmünden kaçmaya çalışır.

Geleceğin Sessizliği - 2321: Bu hikaye, Zachry adlı bir köylünün yaşadığı post-apokaliptik bir dünyayı anlatır. Zachry, geçmişte yaşanan olaylara dair hatıralarını paylaşır ve gelecekteki nesillerin bu bilgiye erişimini sağlamaya çalışır.

"Bulut Atlası," bu altı hikayeyi bir araya getirerek birçok teması ele alır, bunlar arasında insan hakları, özgürlük, aşk, kader, tarih ve gelecek bulunur. Film, karakterlerin farklı dönemlerde ve coğrafyalarda yaşadıkları deneyimleri ve ilişkileri göstererek, insanlığın evrensel temasını vurgular. Aynı zamanda, film teknik açıdan da etkileyici bir işçilik sunar, özellikle makyaj ve kostüm tasarımı karakterlerin farklı dönemlerdeki görünümlerini başarılı bir şekilde yansıtır.

"Bulut Atlası," klasik hikaye anlatımının sınırlarını zorlayan ve izleyicisini düşünmeye teşvik eden bir film olarak öne çıkar. Karmaşık hikaye yapısı ve derin karakter gelişimi, izleyiciyi farklı dünyalara taşır ve insan doğasının karmaşıklığını anlamaya çalışır. Aynı zamanda film, estetik açıdan da görsel bir şölen sunar ve izleyicisini sürükleyici bir yolculuğa çıkarır. "Bulut Atlası," deneysel bir anlatı ile izleyicisine farklı perspektifler sunar ve insanlığın evrensel bağlarını kutlar.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

1xbet

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Cloud Atlas

  Yayın Tarihi:

  26 Ekim 2012

  Senaryo:

  David Mitchell, Lana Wachowski, Tom Tykwer, Lilly Wachowski, Chris Lindsay

  Ödüller:

  1 Golden Globe Adaylığı. Diğer 16 ödül & 75 adaylık.

  Yorumlar (1)

  window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-5GPQELQMFH');