Uzaydan Gelen Renk Color Out of Space izle
Sizin Oyunuz: 0
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 1 Yorum 2,524 Görüntülenme

Uzaydan Gelen Renk Color Out of Space izle

Uzaydan Gelen Renk Color Out of Space izle Netflix sinema filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

"Uzaydan Gelen Renk" veya "Color Out of Space," H.P. Lovecraft'ın aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan bir bilim kurgu ve korku filmidir. 2019 yapımı olan film, yönetmen Richard Stanley tarafından yönetilmiş ve başrolde Nicolas Cage'in yer aldığı bir yapımdır. Lovecraft'ın eserleri genellikle korku, bilim kurgu ve gizem öğelerini bir araya getirir, bu film de bu temalara sadık kalarak seyirciye benzersiz bir deneyim sunar.

Filmin hikayesi, Gardner ailesinin, New England'daki izole bir çiftlikte yaşamasıyla başlar. Nathan Gardner (Nicolas Cage) ve eşi Theresa (Joely Richardson) birlikte, onlara yardımcı olmak ve aileyi bir arada tutmak amacıyla çiftliği satın almışlardır. Ancak Gardner ailesinin hayatı, gökyüzünden düşen gizemli bir meteorun çiftliğe çarpmasıyla kökten değişir.

Meteorun düşmesiyle birlikte, bu olayın etkisi çevredeki doğaya ve Gardner ailesinin yaşamına tuhaf bir renk getirir. Renk, normal renk spektrumlarının ötesinde bir varlık olarak ortaya çıkar. Bu renk, her şeyi bozar, değiştirir ve tuhaf bir şekilde canlılığını sürdürür. Ailenin yaşadığı bu olağanüstü durum, zamanla çiftliği ve aileyi içine çeken bir korku ve gizem atmosferi oluşturur.

Filmin önemli bir özelliği, H.P. Lovecraft'ın kullandığı kozmik dehşet temalarını başarıyla yansıtmasıdır. Lovecraft'ın eserlerinde sıkça karşılaşılan "bilinmeyenin korkusu" teması, bu filmde de belirgin bir şekilde hissedilir. Gardner ailesi, uzaydan gelen bu renkle karşılaştıklarında, insan aklının kavrayamayacağı bir varlığın etkisi altında kalmış gibi hisseder.

Nicolas Cage'in performansı da filmde öne çıkan unsurlardan biridir. Cage, karakterinin yaşadığı değişimleri ve çıkmazları başarılı bir şekilde yansıtarak, izleyiciye karakterin iç dünyasına daha derinlemesine bir bakış sunar.

"Uzaydan Gelen Renk," sadece korku türündeki sıradan yapımlardan farklılaşan, Lovecraft'ın eserine bağlı kalarak kozmik dehşeti ve bilinmezliği işleyen bir film olarak öne çıkar. Görsel efektlerin ve atmosferin başarılı kullanımıyla, izleyiciyi sürükleyici bir korku deneyimine davet eder. Bu film, Lovecraft'ın evrenine duyulan ilgiyi ve bu türdeki sinema yapıtlarına olan talebi tatmin eden bir eser olarak değerlendirilebilir.

Uzaydan Gelen Renk Color Out of Space izle play--icon
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Color Out of Space

  Yayın Tarihi:

  24 Ocak 2020

  Senaryo:

  Scarlett Amaris, H.P. Lovecraft, Richard Stanley

  Yorumlar (1)

  Benzer Filmler

  Vesper 2022 izle 2022

  Vesper izle 2022 Netflix sinema filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi y...

  Yönetmen: Kristina Buozyte, Bruno Samper

  Oyuncular: Raffiella Chapman, Eddie Marsan, Rosy McEwen

  5.9 IMDB Puanı 314 İzlenme
  Alita : Savaş Meleği izle 2019

  Alita Savaş Meleği izle, Alita Savaş Meleği full izle, Alita Savaş Meleği türkçe dublaj izle, Alita Savaş Meleği altyazılı izle, Dünya gelecek dönemin...

  Yönetmen: Robert Rodriguez

  Oyuncular: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali

  7.6 IMDB Puanı 4,792 İzlenme 2 Yorum
  Encounter izle 2021

  Encounter izle ya da Encounter izle 2021 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan...

  Yönetmen: Michael Pearce

  Oyuncular: Riz Ahmed, Octavia Spencer, Lucian-River Chauhan

  5.8 IMDB Puanı 1,592 İzlenme
  Ziyaretçiler The Strangers 1 2008 izle 2008

  Ziyaretçiler The Strangers 1 izle Netflix sinema 2008 filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kali...

  Yönetmen: Bryan Bertino

  Oyuncular: Scott Speedman, Liv Tyler, Gemma Ward

  6.1 IMDB Puanı 296 İzlenme