Kardeş Gibiydiler Sleepers izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 1 Yorum 2,727 Görüntülenme

Kardeş Gibiydiler Sleepers izle

Kardeş Gibiydiler Sleepers izle 1996 Netflix sinema filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede donmadan en iyi yabancı 720p film izle sitesi Filmci BABA üzerinden tek part halinde izleyen herkese iyi filmler dileriz.

"Kardeş Gibiydiler" (Sleepers), 1996 yılında Barry Levinson tarafından yönetilen ve Lorenzo Carcaterra'nın aynı adlı kitabından uyarlanan bir dram filmidir. Film, dört çocuğun yaşadığı travmatik bir deneyimi ve ilerleyen yıllarda intikam arayışlarını anlatır. Hikaye, arkadaşlık, adalet, ceza sistemi ve kişisel kurtuluş temalarını ele alır.

Film, 1966 yılında New York'un Hell's Kitchen mahallesinde, orada büyüyen dört yakın arkadaş Shakes (Joseph Perrino), Michael (Brad Renfro), John (Geoffrey Wigdor) ve Tommy (Jonathan Tucker) tarafından başlar. Bu dört çocuk, sıcakkanlı bir rahip olan Peder Bobby Carelli'nin (Robert De Niro) rehberliğinde büyürler. Fakat yaşları ilerledikçe, dört arkadaş, yanlış yola saparlar ve hafif suçlardan ciddi suçlara doğru sürüklenirler.

Bir gün, dört çocuk, bir oyun sırasında rastgele olarak bir adamı etkisiz hale getirirler ve ona cinsel saldırıda bulunurlar. Olayın ardından polis tarafından yakalanan dört çocuk, mahkemeye çıkarılırlar. Ancak, mahkemede dört çocuk, hafif bir ceza almak için mahkemeye yardım etmeleri gerektiğini öne süren bir avukat olan Leonard Wilcox'un (Dustin Hoffman) tavsiyesi üzerine, masum olmadıkları bir suçu üstlenirler.

Sonuç olarak, dört çocuk, bir "iyi halden suçlu" olarak kabul edilirler ve reform okuluna gönderilirler. Ancak bu reform okulu, cehennemi andıran bir hapishane gibidir ve dört çocuk burada dehşet verici zulümlere ve kötü muameleye maruz kalırlar. Onların hayatı, reform okulundaki tecavüzler ve dayaklarla kabusa döner.

Film, dört arkadaşın reform okulundaki travmatik deneyimlerini ve bu deneyimlerin onların hayatlarını nasıl etkilediğini anlatarak ilerler. Aradan geçen yıllar boyunca, dört çocuk farklı yollar izler. Shakes gazeteci olurken, Michael avukat olur. John ve Tommy ise suç dünyasının içine saparlar.

Hikaye, yıllar sonra Tommy'nin reform okulunda yaşadığı kabusun intikamını almak için, Michael'ın avukatlığını yapmaya başlamasıyla yeniden hareketlenir. Michael, Tommy'nin çocukluğunun mahvolduğu bir sistemde adaleti sağlamak için mücadele eder. Leonard Wilcox da artık emekli bir avukat olarak hikayenin içine çekilir ve genç avukata rehberlik eder.

"Kardeş Gibiydiler," suç sistemi, adalet, dostluk ve vicdan konularını sorgular. Film, reform okulu sisteminin insanlık dışı yönlerini ve suçluların nasıl yeniden topluma kazandırılması gerektiği sorununu ele alır. Ayrıca, dostluğun gücü ve adaletin kavranılmasının önemi de vurgulanır.

Oyuncu kadrosu, filmi daha da etkileyici kılar. Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt, Kevin Bacon, ve diğer oyuncular, karakterlerine derinlik katar ve izleyiciye güçlü performanslar sunar. Özellikle Tommy rolündeki Brad Renfro'nun performansı, dikkat çekicidir.

Sonuç olarak, "Kardeş Gibiydiler" suç, adalet ve dostluk temalarını karmaşık bir şekilde işleyen etkileyici bir dram filmidir. Dört çocuğun yaşadığı travmatik deneyimler, adalet ve intikam arayışları, izleyiciye güçlü bir hikaye sunar. Aynı zamanda, ceza sisteminin hataları ve insan doğasının karmaşıklığı da gözler önüne serilir. Film, karakterlerin duygusal gelişimine ve arkadaşlıklarının gücüne vurgu yaparak izleyicileri derin bir düşünceye sevk eder.

Arama motorlarına ''Filmci Baba'' yazarak film izleme sitemize ulaşabilirsiniz.

1xbet

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Sleepers

  Yayın Tarihi:

  18 Ekim 1996

  Senaryo:

  Lorenzo Carcaterra, Barry Levinson

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 1 ödül & 4 adaylık.

  Yorumlar (1)

  window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-5GPQELQMFH');